• 01

  Лесно се инсталира

  Лесно се инсталира за трансформирање на секој станбен или деловен простор.Работи убаво применети на полн ѕид или како карактеристика.

 • 02

  Широк опсег

  Погоден е за апсорпција на звук и звучна изолација на ѕидови во обложување на ѕидови, таван, под, врата, мебел итн.

 • 03

  Бројни сорти

  Усвојувајќи го напредниот начин на производство, работење и управување, производите за производство и преработка се од различни типови.

 • 04

  Здрав

  Овој производ е идеален избор за уредување на домот лесно сечење, без штети за телото.

предност

Добредојдовте воМУМУ

одржливост и заштита на животната средина

MUMU Design е компанија специјализирана за производство на звучни изолациски панели и производи поврзани со материјали. Како водечки снабдувач на акустични панели, се гордееме со нашата исклучителна изработка и иновативни дизајни, кои ни овозможуваат да ги задоволиме потребите на нашите клиенти.

Во MUMU нудиме беспрекорна и беспрекорна услуга која гарантира задоволство на клиентите.Имаме огромно искуство во дизајнот, производството, преработката, продажбата и меѓународното тргување на нашите акустични панели, што нè прави главен добавувач за многу поединци, бизниси и организации.

научи повеќе

Топли производи

 • W

  Годишна продажба во УСД

 • +

  Персонал за истражување и развој

 • +

  Клиенти низ целиот свет

 • +

  Земја извозник

Зошто да не изберете нас

 • Над 10+ години искуство

  MUMU Design е компанија која е во индустријата повеќе од 10 години.Во оваа временска рамка, го собравме потребното искуство и експертиза потребни за изработка на акустична плоча.Нашата заложба е да им обезбедиме на нашите клиенти исклучителна услуга и производи кои ќе ги исполнат желбите на нивните срца.

 • Производствен капацитет на нашата фабрика

  Инвестиравме во модерна технологија која ни овозможува да произведуваме производи со врвен квалитет.Имаме и тим од професионалци кои се добро обучени во уметноста на обработка на дрво и тие се посветени на производство на најдобрите производи.Сите наши производи се направени од природно дрво, одразувајќи ги нашите вредности и чувството за општествена одговорност кон животната средина.

 • Корпоративна култура

  Ние веруваме дека создавањето позитивна и охрабрувачка работна средина за нашите вработени е од витално значење за производство на извонредни производи.Обезбедуваме дека нашите вработени се добро обучени и опремени со вистинските вештини за да ги задоволат барањата на нашите клиенти.Дополнително, ја поттикнуваме културата на иновации, креативност и тимска работа, осигурувајќи дека секој се чувствува ценет и дел од тимот.

 • Нашата фабрикаНашата фабрика

  Нашата фабрика

  Производствен капацитет

 • Услуги на клиентитеУслуги на клиентите

  Услуги на клиентите

  Беспрекорна и бесплатна услуга

 • MUMU ДизајнMUMU Дизајн

  MUMU Дизајн

  Има уникатен дизајн

Нашиот блог

 • Одлична идеја за сала за појадок!

  Звучно изолирани ѕидни панели: Подобрување на акустичните перформанси во индустријата

  преведувач африкански албански - албански арапски - ‎العربية‎ ерменски - азербејџански - azərbaycanca баскиски - euskara белоруски - беларуская бенгалски - বাংলা бугарски - български каталонски - каталонски кинески - 中文(简体 中文(简体中文) хрватски.. .

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (82)

  Разликата помеѓу длабоко карбонизирано дрво и дрво конзерванс

  1. Длабоко карбонизирано дрво е дрво обработено со технологија за карбонизација на висока температура на околу 200 степени.Бидејќи неговите хранливи материи се уништуваат, тој има подобри функции против корозија и отпорност на инсекти.Бидејќи нејзината функционална група хемицелулоза што апсорбира вода е реорганизирана...

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (108)

  Како да изберете огноотпорна иверица за изградба?

  Материјалните карактеристики на градежната иверица отпорна на пламен се добра структурна цврстина и добра стабилност.Главно се користи за подот на декоративни панели и за задна табла на панел мебел.Затоа, изборот на иверица отпорна на пламен е од голема...

Квалитетни производи кои се единствени во еден вид

Квалитетни производи кои се единствени во еден вид

@MUMU

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (1)

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (1)

  Апликација

 • 9C35

  Апликација

 • 7277

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (4)

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (5)

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (6)

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (7)

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (8)

  Апликација

 • Акустичен панел за внатрешен дизајн (9)

  Апликација

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.