3D декоративни панели за апсорпција на звук

Краток опис:

Akupanels се нов вид на стока за внатрешен дизајн кој цвета.Тие на неколку начини личат на составени структури што апсорбираат звук.Панелите делуваат како акустична бариера за апсорпција на звукот кога се поставени на ѕид или под.Лесно се инсталира за трансформирање на секој станбен или деловен простор.Работи убаво применети на полн ѕид или како карактеристика.


Детали за производот

Ознаки на производи

Предности

Современата дабова завршна плоча на филц надополнува низа стилови на ентериер.Лесно се инсталира за трансформирање на секој станбен или деловен простор.Работи убаво применети на полн ѕид или како карактеристика.Дрвени панели што апсорбираат звук, препознатлив дизајн на панели, фини до секој детал.Придобивките од производот за клиентите од Б-крајот: Нашата посветеност да им обезбедиме на нашите клиенти исклучителни услуги за клиентите.Ние тесно соработуваме со нашите клиенти за да ги разбереме нивните потреби и да испорачаме решенија прилагодени кои ги задоволуваат нивните барања.Нашиот тим од експерти е секогаш при рака да одговори на сите прашања што може да ги имаат нашите клиенти и да им обезбеди искуство без мака, од почеток до крај.

Предност

Апликација

Сценарија за апликација за специфични производи: Дом, хотел, канцеларија, изложба, ресторан, кино, продавница итн.

структури (1)
структури (2)

Параметри

Димензија

600х1200х18мм

Материјал

Технички фурнир+МДФ+Полиестерски влакна

Функција

Декорација: Внатрешно обложување на ѕидови, таван, под, врата, мебел, итн.

Структура

Акустичен панел за внатрешен дизајн (43)
Акустичен панел за внатрешен дизајн (51)
Акустичен панел за внатрешен дизајн (52)
Акустичен панел за внатрешен дизајн (54)
Акустичен панел за внатрешен дизајн (58)

Фабрички приказ

二
七
六
四
三
五

Најчесто поставувани прашања

П1: За што може да се користат дрвените панели?
О: За внатрешно обложување на ѕидови, таван, под, врата, мебел, итн.
За внатрешен дизајн: Може да се користи во дневната соба, спалната соба, кујната, ТВ позадината, лобито на хотелот, конференциските сали, училиштата, просториите за снимање, студијата, резиденциите, трговските центри, канцеларискиот простор итн.

П2: Може ли да ја сменам бојата на дрвениот панел?
О: Секако.На пример, имаме различни видови дрво од кои можете да изберете и ќе направиме дрвото да ја покаже најоригиналната боја.За некои материјали како ПВЦ и МДФ, можеме да обезбедиме разновидни картички во боја.Ве молиме контактирајте со нас и кажете ни која боја најмногу ви се допаѓа.

П3: Дали производот прифаќа прилагодување?
О: Ние прифаќаме какво било прилагодување на производи од дрво.(OEM, OBM, ODM)

П4: Кога ќе се испорача стоката?
О: Тоа зависи од видот на производот и количината на нарачката.Обично можеме да испратиме во рок од 7-15 дена за мали нарачки откако ќе добиеме целосна исплата.Но, за големи нарачки ни требаат околу 30 дена.

Q5. Може ли да добијам примерок бесплатно?
О: Да, бесплатен примерок е достапен со наплата на товар или при-пејд.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.